ALICJA W KRAINIE NAŁOGÓW

Historia każdego, współczesnego dziecka mogłaby zaczynać się następująco: „Jestem uzależniony od…”. Nieograniczony dostęp do wszystkiego sprawia, że już nawet najmłodsi nie wyobrażają sobie życia bez wielu pokus, w tym papierosów i alkoholu. Ten problem dotknął również naszą małą bohaterkę Alicję. Jej „niewinne” uzależnienie sprawia, że los w końcu bierze sprawy w swoje ręce, Alicja wpada do zaczarowanej dziury i trafia do Krainy Nałogów.

Jak na dziewczynkę wpłynie pobyt w tym magicznym miejscu? Jaką rolę w życiu Alicji odegrają Pan Gąsienica, Kapelusznik oraz inni mieszkańcy Krainy? Czy bohaterce uda się wyrwać ze szponów nałogu?

To jedna z tych bajek, której głównym celem jest ostrzeżenie młodych ludzi, czym kończy się zniewolenie od różnych dóbr współczesnego świata. Pokusy wydają się nam jedynie niewinnymi, małymi grzeszkami. Jednak ta opowieść uświadamia, że nie da się uciec od konsekwencji swoich decyzji, z którymi ostatecznie musimy zmierzyć się w pojedynkę. Czy warto zatem pozwolić sobie na chwilę słabości, aby później wydać samemu na siebie wyrok? Z pewnością odpowiemy na to pytanie.

scenariusz pisała Paulina Tokarzewska