KOT W BUTACH

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta – to pouczające przysłowie, z którym zapewne nie zgodziłby się nasz bohater Jaś. W końcu, jaką mógł mieć korzyść z tego, że dwóch starszych braci rozdzieliło pomiędzy siebie ojcowski majątek, jemu nie zostawiając nic. Właściwie, prawie „nic”, ponieważ w ramach pocieszenia otrzymał kota Mruczka. Zachłanni bracia wielce cieszyli się z takiego obrotu spraw, ale nawet nie przypuszczali, że Mruczek nie był zwyczajnym kotem.
Jakie magiczne moce będzie posiadał zwierzak? Jaś nadal będzie ubogim chłopcem, czy stanie się wielmożnym Janem herbu Kot w butach? Młodzieńcowi uda się zdobyć serce córki Króla? Jedynie obejrzenie spektaklu odpowie na pytanie, czy nasz mały bohater faktycznie stracił, a może jednak skorzystał zgodnie ze słowami przysłowia.
Losy dobrodusznego Jasia uświadamiają nam, że bycie chciwym, skąpym oraz chytrym w ostateczności zawsze niesie za sobą negatywne skutki. Bezinteresowna postawa chłopca, który z empatią i wrażliwością dzielił się tym, co miał, jest pięknym wzorem do naśladowania. Warto pamiętać, że dzielenie się miłością i dobrem jedynie je pomnaża, ponieważ wracają one do nas ze zdwojoną mocą. Wzruszająca opowieść z głębokim przesłaniem, w której z pewnością nie zabraknie komicznych postaci, prześmiesznych dialogów i całej masy zabawnych sytuacji.

                                                       

                                                                                         scenariusz pisała Paulina Tokarzewska